Is the menstruation cup safe to use?
Ökovor emuārs

Vai menstruāciju kauss ir droši lietojams?

Sāksim no sākuma... Vai menstruālā kauss ir tik jauns, kā mēs domājam?

Nemaz, tas nav tik jauns produkts, kā jūs varētu domāt. Faktiski tas ir bijis aptuveni kopš 20. gadsimta sākuma.

Vai menstruālā kauss patiešām ir drošs?

Menstruālā kauss ir maza konteinera veids, kas tiek ievietots makstī, lai savāktu menstruālās asinis. Metaanalīze, kas publicēta žurnālā The Lancet 2019. gada augustā, secināja, kamenstruālā kauss ir droša alternatīva.
                                                                                                     

Vai man var attīstīties toksiskā šoka sindroms, ja to lietoju?

Pirmkārt, nesacelsim nevajadzīgu trauksmi. Toksiskā šoka sindroms (TSS) ir aprakstīts gan sievietēm, kuras lieto tamponus, gan sievietēm, kuras lieto menstruālo kausiņu. Tomēr panikai nav pamata, jo tas notiek ārkārtīgi reti.

Un kas vispār ir TSS jeb toksiskā šoka sindroms?

Toksiskā šoka sindroms ir nopietna slimība, ko izraisa toksīni, ko izdala baktērijas Staphylococcus aureus
Staphylococcus aureus parasti tiek konstatēts uz cilvēku ādas un gļotādām, neizraisot problēmas vai dažkārt izraisa nelielas ādas infekcijas, tkas nav nopietnas. Citreiz, tomēr tie var radīt dzīvībai bīstamas problēmas, ja tie nonāk asinsritē un bojā orgānus.
Streptococcus pyogenes ir patogēns dīglis, kas bieži izraisa vieglas infekcijas, piemēram, faringotonsilītu. Tāpat kā Staphylococcus aureus, tas var izraisīt arī citas nopietnas un dzīvībai bīstamas infekcijas.

Kā notiek infekcija?

Infekcija ar šīm baktērijām var notikt gan vīriešiem, gan sievietēm caur ādu (brūces, apdegumi vai operācija), maksts vai rīkles. Tomēr lielākajai daļai cilvēku neattīstās toksiskā šoka sindroms, ļoti nopietns stāvoklis, ko izraisa šo baktēriju izdalītie toksīni.


Kā ar menstruālo kausu?

Izskaidrojums toksiskā šoka sindroma rašanās tamponu un krūzīšu lietošanas rezultātā ir tas, ka uzkrātās menstruālās asinis veicina šo baktēriju pārmērīgu vairošanos, kas pēc tam var izraisīt iekļūt asinsritē caur maksts gļotādu un atbrīvot toksīnus, kas izraisa šo ļoti nopietno stāvokli.

Mūsdienās ieteicams bieži mainīt tamponus un pievērst uzmanību pareizai kausa higiēnai, lai izvairītos no riska, ka šīs baktērijas uzkrātajās menstruāciju asinīs pāraugs.

I ceru, ka šis ieraksts bija noderīgs, un mēs drīzumā gaidīsim jūs ar jaunu saturu! Varat arī sekot mums Facebook un Instagram.

Next
Kā tu tīri menstruāciju biksītes?

Leave a Comment

Your email address will not be published.