What is the relationship between menstruation and candidiasis?
Ökovor emuārs

Kāda ir saistība starp menstruāciju un kandidozi?

Ja pamanāt izmaiņas savā G punktā menstruāciju dienu laikā, kas izraisa niezi, sāpes un citu diskomfortu, kas raksturīgs maksts infekcijai, jums nav jāuztraucas... Daudzas sievietes ir aizgājušas. caur šo situāciju! Pats svarīgākais šādos gadījumos ir mierīgi sarunāties, saņemt informāciju un nekavējoties ārstēties.


Bet kāpēc kandidoze ir saistīta ar menstruācijām?

Menstruālais cikls ir saistīts ar vairākiem psiholoģiskiem un fiziskiem faktoriem, ar kuriem saskaras sievietes. Tas ir tāpēc, ka mūsu ķermeņa imunitāte pirmsmenstruālā periodā saskaras ar dažādām hormonālām svārstībām, kas padara mūs uzņēmīgākus pret tādām situācijām kā maksts infekciju rašanās.

Menstruālā cikla laikā estrogēns un progesterons palielinās līmenis, un līdz ar to maksts infekciju iespējamība, jo pH kļūst nelīdzsvarots sakarā ar šūnu atlieku izvadīšanu un endometrija zvīņu veidošanos, un maksts temperatūra un mitrums rada ideālu vidi attīstībai. no sēnēm, piemēram, Candida Albicans.


Padomi kandidozes riska samazināšanai

Menstruācijas var būt viens no noteicošajiem faktoriem kandidozes rašanās daudzām sievietēm. Tāpēc ir svarīgi ņemt vērā dažus padomus, kas mums palīdzēs samazināt šādas infekcijas iespējamību.

Padoms Nr. 1 — meditācija:

Lai mazinātu psiholoģisko diskomfortu, ieteicams meditēt pirms perioda, tā laikā un pēc tā, lai rastu garīgo mieru un fizisko un emocionālo stabilitāti.

Padoms Nr. 2 — Intīmā higiēna:

Papildus psiholoģiskiem faktoriem daudzas sievietes menstruāciju laikā vēlas būt pilnīgi svaigas un tīras. Tāpēc dažkārt esam domājuši, ka ziepju lietošana ir laba ideja, taču patiesībā tas var izraisīt maksts pH traucējumus, kas palielina sēnīšu un infekciju iespējamību.

Vislabāk ir atteikties no klizmas un paturēt jūsu higiēnas rutīnas pārējās mēneša dienās!

 

Padoms Nr. 3 — izmantojiet higiēniskās paketes vai tamponus:

Ja jums ir nosliece uz maksts infekcijām, jums vajadzētu izvairīties no tamponu un vienreizējās lietošanas vai plastmasas paliktņu lietošanas ilgāku laiku, jo paaugstinās gan temperatūra, gan mitrums, izraisot baktēriju un sēnīšu vairošanos.

Šādos gadījumos varat izmantot dabiskā auduma izstrādājumus, kas ir piemēroti lietošanai vannas istabā.

Atkarībā no ķermeņa un ārsta ieteikumiem, varat izmantot arī citas metodes.

Atcerieties, ka ir ļoti svarīgi pazīt savu ķermeni, lai varētu atpazīt, kad kaut kas nav kārtībā. Ir svarīgi, lai jūsu ginekologs jums ieteiktu, kāds varētu būt labākais risinājums piena sēnītei.

Nebaidīsimies runāt par maksts infekcijām – ārstēsim rauga infekcijas bez kauna un palīdzēsim viens otram sasniegt optimālu intīmo veselību!

Previous
Ādas kopšana menstruāciju laikā
Next
Kāpēc pāriet uz menstruālām biksītēm?

Leave a Comment

Your email address will not be published.